Championnat National 3 - Groupe B
France
League level:
Fifth Tier
- Number of teams: 14 teams
- Players: 318
- Foreigners: 53 Players 16.7%
- ø-Market value: €6k
- ø-Age: 25.8
Complete Championnat National 3 - Groupe B schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/25/238:00 PM | ||||||
(13.) US Colomiers | 0:3 | Pau FC B (1.) | ||||
Sat 8/26/236:00 PM | ||||||
(7.) Stade Bordelais | 0:0 | FC Blagnac (8.) | ||||
(9.) Bayonne | 0:1 | Canet Rous. (4.) | ||||
(2.) Onet-le-Chât. | 4:1 | USEPMM Football (14.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) SPS Football | 0:1 | US Castanet (6.) | ||||
(12.) Albères Argelès | 0:2 | Lège Cap-Ferret (3.) | ||||
Sun 8/27/233:00 PM | ||||||
(5.) G. Bordeaux B | 2:1 | Genêts Anglet (10.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/1/238:00 PM | ||||||
(5.) FC Blagnac | 1:0 | US Colomiers (13.) | ||||
Sat 9/2/236:00 PM | ||||||
(3.) Canet Rous. | 2:1 | Onet-le-Chât. (6.) | ||||
(12.) Bayonne | 2:3 | Albères Argelès (9.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) US Castanet | 3:1 | Stade Bordelais (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Genêts Anglet | 1:1 | Lège Cap-Ferret (4.) | ||||
Sun 9/3/233:00 PM | ||||||
(14.) USEPMM Football | 1:2 | SPS Football (8.) | ||||
(1.) Pau FC B | 2:1 | G. Bordeaux B (7.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/9/236:00 PM | ||||||
(6.) Onet-le-Chât. | 1:1 | Bayonne (13.) | ||||
(10.) US Colomiers | 2:0 | US Castanet (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) SPS Football | 0:2 | Canet Rous. (1.) | ||||
(14.) Stade Bordelais | 2:3 | USEPMM Football (12.) | ||||
(5.) Lège Cap-Ferret | 1:1 | Pau FC B (2.) | ||||
(11.) Albères Argelès | 1:3 | Genêts Anglet (7.) | ||||
Sun 9/10/233:00 PM | ||||||
(9.) G. Bordeaux B | 0:1 | FC Blagnac (3.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/23/233:00 PM | ||||||
(9.) USEPMM Football | 0:0 | US Colomiers (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Pau FC B | 2:2 | Genêts Anglet (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) FC Blagnac | 1:0 | Lège Cap-Ferret (7.) | ||||
(2.) Canet Rous. | 1:2 | Stade Bordelais (12.) | ||||
(10.) Bayonne | 4:0 | SPS Football (14.) | ||||
(8.) Onet-le-Chât. | 0:2 | Albères Argelès (5.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) US Castanet | 3:1 | G. Bordeaux B (13.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/7/236:00 PM | ||||||
(9.) US Colomiers | 0:0 | Canet Rous. (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Stade Bordelais | 2:1 | Bayonne (12.) | ||||
(14.) SPS Football | 0:3 | Onet-le-Chât. (7.) | ||||
(4.) Albères Argelès | 4:2 | Pau FC B (6.) | ||||
(5.) Genêts Anglet | 1:0 | FC Blagnac (3.) | ||||
(11.) Lège Cap-Ferret | 1:2 | US Castanet (1.) | ||||
Sun 10/8/233:00 PM | ||||||
(13.) G. Bordeaux B | 2:2 | USEPMM Football (10.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/20/238:00 PM | ||||||
(3.) FC Blagnac | 1:1 | Pau FC B (6.) | ||||
Sat 10/21/236:00 PM | ||||||
(9.) Onet-le-Chât. | 1:2 | Stade Bordelais (5.) | ||||
(8.) Bayonne | 3:0 | US Colomiers (12.) | ||||
(2.) Canet Rous. | 2:1 | G. Bordeaux B (13.) | ||||
6:15 PM | ||||||
(1.) US Castanet | 2:0 | Genêts Anglet (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(14.) SPS Football | 1:1 | Albères Argelès (4.) | ||||
Sun 10/22/233:00 PM | ||||||
(11.) USEPMM Football | 2:2 | Lège Cap-Ferret (10.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/4/236:00 PM | ||||||
(10.) US Colomiers | 3:0 | Onet-le-Chât. (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Albères Argelès | 0:4 | FC Blagnac (2.) | ||||
Sun 11/5/233:00 PM | ||||||
(8.) Pau FC B | 0:2 | US Castanet (1.) | ||||
Sat 11/18/237:00 PM | ||||||
(4.) Genêts Anglet | 5:1 | USEPMM Football (12.) | ||||
(5.) Stade Bordelais | 0:0 | SPS Football (14.) | ||||
Sat 1/6/247:00 PM | ||||||
(7.) Lège Cap-Ferret | 1:0 | Canet Rous. (3.) | ||||
Sun 3/3/243:00 PM | ||||||
(13.) G. Bordeaux B | 1:1 | Bayonne (9.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/11/236:00 PM | ||||||
(10.) Bayonne | 0:0 | Lège Cap-Ferret (9.) | ||||
(11.) Onet-le-Chât. | 1:1 | G. Bordeaux B (12.) | ||||
(6.) Stade Bordelais | 1:1 | Albères Argelès (8.) | ||||
6:15 PM | ||||||
(1.) US Castanet | 1:0 | FC Blagnac (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) Canet Rous. | 1:2 | Genêts Anglet (2.) | ||||
Sun 11/12/233:00 PM | ||||||
(14.) SPS Football | 1:2 | US Colomiers (7.) | ||||
Sun 1/7/243:00 PM | ||||||
(13.) USEPMM Football | 0:1 | Pau FC B (5.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/25/233:00 PM | ||||||
(5.) Pau FC B | 1:1 | Canet Rous. (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(7.) US Colomiers | 2:2 | Stade Bordelais (6.) | ||||
(3.) FC Blagnac | 5:0 | USEPMM Football (14.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Lège Cap-Ferret | 1:4 | Onet-le-Chât. (9.) | ||||
(2.) Genêts Anglet | 1:0 | Bayonne (11.) | ||||
(8.) Albères Argelès | 1:1 | US Castanet (1.) | ||||
Sun 11/26/233:00 PM | ||||||
(12.) G. Bordeaux B | 1:1 | SPS Football (13.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/2/236:00 PM | ||||||
(4.) Canet Rous. | 0:0 | FC Blagnac (3.) | ||||
(10.) Bayonne | 4:3 | Pau FC B (7.) | ||||
(5.) US Colomiers | 2:1 | Albères Argelès (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Stade Bordelais | 1:1 | G. Bordeaux B (12.) | ||||
Sun 12/3/233:00 PM | ||||||
(11.) Onet-le-Chât. | 1:2 | Genêts Anglet (2.) | ||||
(14.) USEPMM Football | 1:4 | US Castanet (1.) | ||||
Sat 2/10/247:00 PM | ||||||
(13.) SPS Football | 1:2 | Lège Cap-Ferret (8.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/9/237:00 PM | ||||||
(2.) Genêts Anglet | 1:0 | SPS Football (14.) | ||||
(8.) Lège Cap-Ferret | 1:1 | Stade Bordelais (6.) | ||||
(9.) Albères Argelès | 1:1 | USEPMM Football (13.) | ||||
Sun 12/10/233:00 PM | ||||||
(12.) G. Bordeaux B | 0:0 | US Colomiers (5.) | ||||
(7.) Pau FC B | 1:1 | Onet-le-Chât. (11.) | ||||
Sat 3/2/246:30 PM | ||||||
(1.) US Castanet | 0:0 | Canet Rous. (4.) | ||||
Wed 3/27/248:00 PM | ||||||
(3.) FC Blagnac | 4:1 | Bayonne (10.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/16/234:30 PM | ||||||
(11.) Onet-le-Chât. | 0:3 | FC Blagnac (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) Canet Rous. | 3:1 | USEPMM Football (14.) | ||||
(5.) US Colomiers | 1:0 | Lège Cap-Ferret (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(13.) SPS Football | 0:0 | Pau FC B (8.) | ||||
(6.) Stade Bordelais | 1:2 | Genêts Anglet (2.) | ||||
Sun 12/17/233:00 PM | ||||||
(12.) G. Bordeaux B | 1:1 | Albères Argelès (10.) | ||||
Sat 2/10/246:00 PM | ||||||
(7.) Bayonne | 2:0 | US Castanet (1.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/13/246:00 PM | ||||||
(3.) FC Blagnac | 1:0 | SPS Football (13.) | ||||
(4.) Canet Rous. | 1:2 | Albères Argelès (8.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) US Castanet | 0:0 | Onet-le-Chât. (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Lège Cap-Ferret | 2:2 | G. Bordeaux B (12.) | ||||
(1.) Genêts Anglet | 3:2 | US Colomiers (5.) | ||||
Sun 1/14/243:00 PM | ||||||
(7.) Pau FC B | 2:1 | Stade Bordelais (9.) | ||||
(14.) USEPMM Football | 1:4 | Bayonne (6.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/19/248:00 PM | ||||||
(5.) US Colomiers | 0:0 | FC Blagnac (2.) | ||||
Sat 1/20/247:00 PM | ||||||
(13.) SPS Football | 1:1 | USEPMM Football (14.) | ||||
(9.) Stade Bordelais | 2:1 | US Castanet (3.) | ||||
(8.) Lège Cap-Ferret | 1:0 | Genêts Anglet (1.) | ||||
(10.) Albères Argelès | 0:1 | Bayonne (4.) | ||||
Sun 1/21/243:00 PM | ||||||
(11.) Onet-le-Chât. | 3:0 | Canet Rous. (6.) | ||||
(12.) G. Bordeaux B | 1:0 | Pau FC B (7.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/3/246:00 PM | ||||||
(4.) Bayonne | 1:1 | Onet-le-Chât. (11.) | ||||
(9.) Canet Rous. | 1:3 | SPS Football (13.) | ||||
(1.) FC Blagnac | 3:1 | G. Bordeaux B (12.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) US Castanet | 4:0 | US Colomiers (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Genêts Anglet | 1:2 | Albères Argelès (8.) | ||||
Sun 2/4/243:00 PM | ||||||
(14.) USEPMM Football | 0:1 | Stade Bordelais (6.) | ||||
(5.) Pau FC B | 1:0 | Lège Cap-Ferret (10.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/17/247:00 PM | ||||||
(2.) Genêts Anglet | 1:0 | Pau FC B (7.) | ||||
(8.) Lège Cap-Ferret | 1:0 | FC Blagnac (3.) | ||||
(6.) Stade Bordelais | 2:2 | Canet Rous. (11.) | ||||
(13.) SPS Football | 1:1 | Bayonne (4.) | ||||
(9.) Albères Argelès | 1:2 | Onet-le-Chât. (10.) | ||||
Sun 2/18/243:00 PM | ||||||
(5.) US Colomiers | 1:0 | USEPMM Football (14.) | ||||
(12.) G. Bordeaux B | 0:1 | US Castanet (1.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/24/246:00 PM | ||||||
(11.) Canet Rous. | 0:1 | US Colomiers (5.) | ||||
(3.) FC Blagnac | 0:0 | Genêts Anglet (2.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(1.) US Castanet | 3:3 | Lège Cap-Ferret (7.) | ||||
Sun 2/25/243:00 PM | ||||||
(9.) Onet-le-Chât. | 1:1 | SPS Football (13.) | ||||
(14.) USEPMM Football | 1:1 | G. Bordeaux B (12.) | ||||
(6.) Pau FC B | 5:2 | Albères Argelès (10.) | ||||
Sat 3/30/246:00 PM | ||||||
(4.) Bayonne | 3:0 | Stade Bordelais (8.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/9/246:00 PM | ||||||
(4.) US Colomiers | 3:0 | Bayonne (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Stade Bordelais | 2:0 | Onet-le-Chât. (11.) | ||||
(7.) Lège Cap-Ferret | 5:0 | USEPMM Football (14.) | ||||
(1.) Genêts Anglet | 2:1 | US Castanet (2.) | ||||
(9.) Albères Argelès | 4:1 | SPS Football (13.) | ||||
Sun 3/10/243:00 PM | ||||||
(12.) G. Bordeaux B | 0:2 | Canet Rous. (10.) | ||||
(5.) Pau FC B | 1:0 | FC Blagnac (3.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/16/246:00 PM | ||||||
(8.) Canet Rous. | 2:0 | Lège Cap-Ferret (9.) | ||||
(4.) Bayonne | 2:1 | G. Bordeaux B (12.) | ||||
(10.) Onet-le-Chât. | 2:0 | US Colomiers (5.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) US Castanet | 0:0 | Pau FC B (6.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) FC Blagnac | 2:0 | Albères Argelès (11.) | ||||
(13.) SPS Football | 0:1 | Stade Bordelais (7.) | ||||
Sun 3/17/243:00 PM | ||||||
(14.) USEPMM Football | 2:4 | Genêts Anglet (1.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/23/246:00 PM | ||||||
(3.) FC Blagnac | 0:0 | US Castanet (2.) | ||||
(5.) US Colomiers | 0:0 | SPS Football (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Genêts Anglet | 0:0 | Canet Rous. (9.) | ||||
(7.) Lège Cap-Ferret | 1:0 | Bayonne (6.) | ||||
(10.) Albères Argelès | 2:1 | Stade Bordelais (8.) | ||||
Sun 3/24/243:00 PM | ||||||
(4.) Pau FC B | 2:0 | USEPMM Football (14.) | ||||
(12.) G. Bordeaux B | 4:2 | Onet-le-Chât. (11.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/6/246:00 PM | ||||||
(9.) Onet-le-Chât. | 1:0 | Lège Cap-Ferret (7.) | ||||
(10.) Canet Rous. | 0:4 | Pau FC B (4.) | ||||
(6.) Bayonne | 0:1 | Genêts Anglet (1.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) US Castanet | 2:0 | Albères Argelès (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Stade Bordelais | 2:3 | US Colomiers (5.) | ||||
(13.) SPS Football | 0:3 | G. Bordeaux B (12.) | ||||
Sun 4/7/243:00 PM | ||||||
(14.) USEPMM Football | 1:4 | FC Blagnac (3.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/13/246:00 PM | ||||||
(3.) FC Blagnac | 2:0 | Canet Rous. (11.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) US Castanet | 2:1 | USEPMM Football (14.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Genêts Anglet | 2:0 | Onet-le-Chât. (10.) | ||||
(6.) Lège Cap-Ferret | 3:2 | SPS Football (13.) | ||||
(9.) Albères Argelès | 0:0 | US Colomiers (5.) | ||||
Sun 4/14/243:00 PM | ||||||
(4.) Pau FC B | 4:1 | Bayonne (7.) | ||||
(12.) G. Bordeaux B | 3:0 | Stade Bordelais (8.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/20/246:00 PM | ||||||
(5.) US Colomiers | 2:2 | G. Bordeaux B (12.) | ||||
(11.) Onet-le-Chât. | 1:2 | Pau FC B (4.) | ||||
(8.) Bayonne | 0:1 | FC Blagnac (2.) | ||||
(10.) Canet Rous. | 1:1 | US Castanet (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(13.) SPS Football | 1:0 | Genêts Anglet (1.) | ||||
(6.) Stade Bordelais | 3:1 | Lège Cap-Ferret (7.) | ||||
Sun 4/21/243:00 PM | ||||||
(14.) USEPMM Football | 0:0 | Albères Argelès (9.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/27/246:00 PM | ||||||
(2.) FC Blagnac | 4:0 | Onet-le-Chât. (11.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) US Castanet | 1:1 | Bayonne (9.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Albères Argelès | 0:0 | G. Bordeaux B (12.) | ||||
(8.) Lège Cap-Ferret | 1:3 | US Colomiers (5.) | ||||
(1.) Genêts Anglet | 2:1 | Stade Bordelais (6.) | ||||
Sun 4/28/243:00 PM | ||||||
(14.) USEPMM Football | 0:2 | Canet Rous. (7.) | ||||
(4.) Pau FC B | 1:1 | SPS Football (13.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/11/246:00 PM | ||||||
(5.) US Colomiers | 0:1 | Genêts Anglet (1.) | ||||
(6.) Bayonne | 3:0 | USEPMM Football (14.) | ||||
(12.) Onet-le-Chât. | 1:2 | US Castanet (3.) | ||||
(8.) Stade Bordelais | 1:1 | Pau FC B (4.) | ||||
(13.) SPS Football | 0:4 | FC Blagnac (2.) | ||||
(7.) Albères Argelès | 1:0 | Canet Rous. (9.) | ||||
(11.) G. Bordeaux B | 3:1 | Lège Cap-Ferret (10.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/18/246:00 PM | ||||||
(2.) FC Blagnac | 1:2 | Stade Bordelais (6.) | ||||
(7.) Canet Rous. | 2:0 | Bayonne (9.) | ||||
(3.) US Castanet | 3:3 | SPS Football (13.) | ||||
(1.) Genêts Anglet | 1:0 | G. Bordeaux B (12.) | ||||
(8.) Lège Cap-Ferret | 3:0 | Albères Argelès (10.) | ||||
(4.) Pau FC B | 1:2 | US Colomiers (5.) | ||||
(14.) USEPMM Football | 1:4 | Onet-le-Chât. (11.) |