Norsk Tipping-Ligaen avdeling 6
Norway
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 14 teams
- Players: 405
- Foreigners: 29 Players 7.2%
- ø-Market value: €5k
- ø-Age: 22.4
Complete Norsk Tipping-Ligaen avdeling 6 schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/6/242:00 PM | ||||||
(9.) Ulfstind | 1:2 | Skjervøy (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) Mjølner | 2:1 | Fløya (10.) | ||||
Sun 4/7/242:00 PM | ||||||
(13.) Fyllingsdalen | 0:5 | Kongsvinger II (2.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Sprint/Jeløy | 1:0 | Innstranda (11.) | ||||
Mon 4/8/243:00 PM | ||||||
(1.) HamKam II | 5:0 | Bodø/Glimt II (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Elverum | 2:0 | Fredrikstad II (12.) | ||||
Wed 6/12/244:00 PM | ||||||
(8.) Harstad IL | -:- | Hønefoss (7.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/13/246:00 PM | ||||||
(1.) Skjervøy | 4:1 | Fyllingsdalen (14.) | ||||
Sun 4/14/241:00 PM | ||||||
(7.) Innstranda | 3:0 | Mjølner (10.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(11.) Fredrikstad II | 0:1 | Sprint/Jeløy (3.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(6.) Fløya | 5:1 | HamKam II (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) Bodø/Glimt II | 0:1 | Elverum (2.) | ||||
(4.) Hønefoss | 6:0 | Ulfstind (13.) | ||||
(5.) Kongsvinger II | 0:1 | Harstad IL (9.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/20/2412:30 PM | ||||||
(7.) Sprint/Jeløy | 0:3 | Skjervøy (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) HamKam II | 3:1 | Innstranda (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) Fyllingsdalen | 2:1 | Mjølner (10.) | ||||
Sun 4/21/241:00 PM | ||||||
(8.) Elverum | 0:5 | Fløya (2.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(5.) Harstad IL | 3:0 | Bodø/Glimt II (14.) | ||||
(13.) Ulfstind | 2:3 | Kongsvinger II (4.) | ||||
Mon 4/22/247:00 PM | ||||||
(3.) Hønefoss | 1:0 | Fredrikstad II (12.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/27/241:00 PM | ||||||
(1.) Skjervøy | 3:1 | Harstad IL (6.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(12.) Bodø/Glimt II | 3:0 | Sprint/Jeløy (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(13.) Fredrikstad II | 0:0 | Fyllingsdalen (10.) | ||||
Sun 4/28/241:00 PM | ||||||
(3.) Fløya | 3:0 | Ulfstind (14.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(7.) Kongsvinger II | 0:7 | Hønefoss (2.) | ||||
(9.) Mjølner | 2:2 | HamKam II (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) Innstranda | 1:2 | Elverum (4.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/4/2412:30 PM | ||||||
(10.) Fyllingsdalen | 2:2 | Fløya (3.) | ||||
Sun 5/5/241:00 PM | ||||||
(1.) Skjervøy | 2:0 | Kongsvinger II (8.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(7.) Sprint/Jeløy | 1:1 | Mjølner (9.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(2.) Hønefoss | 9:1 | Bodø/Glimt II (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Harstad IL | 2:2 | Fredrikstad II (13.) | ||||
5:45 PM | ||||||
(14.) Ulfstind | 5:5 | Innstranda (11.) | ||||
Mon 5/6/246:00 PM | ||||||
(4.) HamKam II | 4:2 | Elverum (5.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/11/2412:00 PM | ||||||
(9.) Fredrikstad II | 3:1 | Skjervøy (2.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(6.) HamKam II | 0:3 | Ulfstind (13.) | ||||
(12.) Innstranda | 0:3 | Harstad IL (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) Elverum | 2:0 | Fyllingsdalen (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Fløya | 4:0 | Sprint/Jeløy (8.) | ||||
Sun 5/12/242:00 PM | ||||||
(14.) Bodø/Glimt II | 1:3 | Kongsvinger II (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) Mjølner | 1:4 | Hønefoss (1.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/18/241:00 PM | ||||||
(11.) Fyllingsdalen | 1:1 | Innstranda (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(7.) Kongsvinger II | 0:0 | Fredrikstad II (10.) | ||||
Mon 5/20/241:00 PM | ||||||
(2.) Skjervøy | 5:0 | Mjølner (13.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(8.) Ulfstind | 7:1 | Bodø/Glimt II (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) Harstad IL | 2:4 | Fløya (3.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Hønefoss | 2:0 | Elverum (5.) | ||||
Tue 5/21/247:00 PM | ||||||
(9.) Sprint/Jeløy | 2:5 | HamKam II (4.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/25/243:00 PM | ||||||
(5.) Elverum | 6:0 | Sprint/Jeløy (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Fløya | 0:3 | Hønefoss (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) HamKam II | 6:1 | Fyllingsdalen (12.) | ||||
Sun 5/26/242:00 PM | ||||||
(13.) Innstranda | 3:7 | Kongsvinger II (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Fredrikstad II | 6:1 | Ulfstind (9.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(14.) Bodø/Glimt II | 1:3 | Skjervøy (2.) | ||||
Mon 5/27/247:00 PM | ||||||
(11.) Mjølner | 2:2 | Harstad IL (7.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/1/243:00 PM | ||||||
(10.) Sprint/Jeløy | 2:0 | Fyllingsdalen (12.) | ||||
Sun 6/2/2411:30 AM | ||||||
(2.) Skjervøy | 0:1 | Elverum (4.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(6.) Harstad IL | 6:1 | HamKam II (5.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(1.) Hønefoss | 3:2 | Innstranda (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) Ulfstind | 4:0 | Mjølner (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Kongsvinger II | 1:2 | Fløya (3.) | ||||
Mon 6/3/244:00 PM | ||||||
(14.) Bodø/Glimt II | 2:2 | Fredrikstad II (8.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/8/2412:00 AM | ||||||
Mjølner | -:- | Kongsvinger II | ||||
1:00 PM | ||||||
Innstranda | -:- | Bodø/Glimt II | ||||
1:15 PM | ||||||
HamKam II | -:- | Skjervøy | ||||
3:00 PM | ||||||
Sprint/Jeløy | -:- | Hønefoss | ||||
4:00 PM | ||||||
Fløya | -:- | Fredrikstad II | ||||
6:00 PM | ||||||
Fyllingsdalen | -:- | Ulfstind | ||||
Sun 6/9/243:30 PM | ||||||
Elverum | -:- | Harstad IL |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/15/241:00 PM | ||||||
Bodø/Glimt II | -:- | Mjølner | ||||
3:00 PM | ||||||
Harstad IL | -:- | Sprint/Jeløy | ||||
Hønefoss | -:- | Fyllingsdalen | ||||
Skjervøy | -:- | Fløya | ||||
4:00 PM | ||||||
Ulfstind | -:- | Elverum | ||||
Sun 6/16/244:00 PM | ||||||
Fredrikstad II | -:- | Innstranda | ||||
Mon 6/17/248:00 PM | ||||||
Kongsvinger II | -:- | HamKam II |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/22/2412:00 AM | ||||||
Mjølner | -:- | Fredrikstad II | ||||
1:00 PM | ||||||
Sprint/Jeløy | -:- | Ulfstind | ||||
3:00 PM | ||||||
Fyllingsdalen | -:- | Harstad IL | ||||
HamKam II | -:- | Hønefoss | ||||
Sun 6/23/243:30 PM | ||||||
Fløya | -:- | Bodø/Glimt II | ||||
4:00 PM | ||||||
Innstranda | -:- | Skjervøy | ||||
Mon 6/24/246:00 PM | ||||||
Elverum | -:- | Kongsvinger II |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/20/2412:00 AM | ||||||
Harstad IL | -:- | Ulfstind | ||||
Kongsvinger II | -:- | Sprint/Jeløy | ||||
3:00 PM | ||||||
Innstranda | -:- | Fløya | ||||
Sun 7/21/2412:00 PM | ||||||
Bodø/Glimt II | -:- | Fyllingsdalen | ||||
3:30 PM | ||||||
Elverum | -:- | Mjølner | ||||
Hønefoss | -:- | Skjervøy | ||||
Mon 7/22/243:00 PM | ||||||
Fredrikstad II | -:- | HamKam II |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/27/243:00 PM | ||||||
Fyllingsdalen | -:- | Elverum | ||||
4:00 PM | ||||||
Ulfstind | -:- | Hønefoss | ||||
Sun 7/28/2412:00 PM | ||||||
Skjervøy | -:- | Bodø/Glimt II | ||||
2:30 PM | ||||||
Fløya | -:- | Kongsvinger II | ||||
3:00 PM | ||||||
Mjølner | -:- | Innstranda | ||||
4:00 PM | ||||||
HamKam II | -:- | Harstad IL | ||||
Mon 7/29/247:00 PM | ||||||
Sprint/Jeløy | -:- | Fredrikstad II |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/3/243:00 PM | ||||||
Harstad IL | -:- | Mjølner | ||||
Hønefoss | -:- | Sprint/Jeløy | ||||
4:00 PM | ||||||
Fredrikstad II | -:- | Fløya | ||||
6:00 PM | ||||||
Innstranda | -:- | Fyllingsdalen | ||||
Sun 8/4/242:30 PM | ||||||
Bodø/Glimt II | -:- | Ulfstind | ||||
3:30 PM | ||||||
Kongsvinger II | -:- | Skjervøy | ||||
Mon 8/5/246:00 PM | ||||||
Elverum | -:- | HamKam II |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/10/2412:00 AM | ||||||
Fløya | -:- | Harstad IL | ||||
Skjervøy | -:- | Innstranda | ||||
Ulfstind | -:- | Fredrikstad II | ||||
3:00 PM | ||||||
Fyllingsdalen | -:- | Hønefoss | ||||
Sprint/Jeløy | -:- | Elverum | ||||
Sun 8/11/243:00 PM | ||||||
Mjølner | -:- | Bodø/Glimt II | ||||
Mon 8/12/247:00 PM | ||||||
HamKam II | -:- | Kongsvinger II |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/17/2412:00 AM | ||||||
Fredrikstad II | -:- | Bodø/Glimt II | ||||
Innstranda | -:- | HamKam II | ||||
1:30 PM | ||||||
Elverum | -:- | Ulfstind | ||||
Hønefoss | -:- | Fløya | ||||
4:00 PM | ||||||
Harstad IL | -:- | Skjervøy | ||||
Sun 8/18/243:00 PM | ||||||
Fyllingsdalen | -:- | Sprint/Jeløy | ||||
4:00 PM | ||||||
Kongsvinger II | -:- | Mjølner |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/24/242:00 PM | ||||||
HamKam II | -:- | Sprint/Jeløy | ||||
2:30 PM | ||||||
Mjølner | -:- | Elverum | ||||
3:00 PM | ||||||
Ulfstind | -:- | Fyllingsdalen | ||||
Sun 8/25/241:00 PM | ||||||
Bodø/Glimt II | -:- | Hønefoss | ||||
Skjervøy | -:- | Fredrikstad II | ||||
2:30 PM | ||||||
Fløya | -:- | Innstranda | ||||
3:00 PM | ||||||
Harstad IL | -:- | Kongsvinger II |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/31/241:15 PM | ||||||
Elverum | -:- | Skjervøy | ||||
3:00 PM | ||||||
Fyllingsdalen | -:- | HamKam II | ||||
6:00 PM | ||||||
Fredrikstad II | -:- | Mjølner | ||||
Sun 9/1/242:30 PM | ||||||
Innstranda | -:- | Ulfstind | ||||
Kongsvinger II | -:- | Bodø/Glimt II | ||||
4:00 PM | ||||||
Hønefoss | -:- | Harstad IL | ||||
Sprint/Jeløy | -:- | Fløya |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/7/242:00 PM | ||||||
Fredrikstad II | -:- | Kongsvinger II | ||||
3:00 PM | ||||||
Harstad IL | -:- | Fyllingsdalen | ||||
Mjølner | -:- | Sprint/Jeløy | ||||
4:00 PM | ||||||
Bodø/Glimt II | -:- | Innstranda | ||||
Sun 9/8/241:00 PM | ||||||
Skjervøy | -:- | Hønefoss | ||||
3:30 PM | ||||||
Ulfstind | -:- | HamKam II | ||||
4:00 PM | ||||||
Fløya | -:- | Elverum |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/14/241:30 PM | ||||||
HamKam II | -:- | Fløya | ||||
Kongsvinger II | -:- | Ulfstind | ||||
3:00 PM | ||||||
Fyllingsdalen | -:- | Skjervøy | ||||
Innstranda | -:- | Fredrikstad II | ||||
Sun 9/15/242:30 PM | ||||||
Elverum | -:- | Bodø/Glimt II | ||||
4:00 PM | ||||||
Hønefoss | -:- | Mjølner | ||||
Sprint/Jeløy | -:- | Harstad IL |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/21/243:00 PM | ||||||
Fredrikstad II | -:- | Hønefoss | ||||
Mjølner | -:- | Fyllingsdalen | ||||
4:00 PM | ||||||
Ulfstind | -:- | Sprint/Jeløy | ||||
Sun 9/22/2412:00 PM | ||||||
Skjervøy | -:- | HamKam II | ||||
3:30 PM | ||||||
Harstad IL | -:- | Elverum | ||||
Kongsvinger II | -:- | Innstranda | ||||
4:00 PM | ||||||
Bodø/Glimt II | -:- | Fløya |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 9/26/247:30 PM | ||||||
Fløya | -:- | Skjervøy | ||||
Sat 9/28/2412:00 AM | ||||||
Hønefoss | -:- | Kongsvinger II | ||||
3:00 PM | ||||||
Fyllingsdalen | -:- | Fredrikstad II | ||||
4:00 PM | ||||||
Ulfstind | -:- | Harstad IL | ||||
Sun 9/29/242:00 PM | ||||||
Elverum | -:- | Innstranda | ||||
2:30 PM | ||||||
Sprint/Jeløy | -:- | Bodø/Glimt II | ||||
4:00 PM | ||||||
HamKam II | -:- | Mjølner |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/5/2412:00 AM | ||||||
Fredrikstad II | -:- | Harstad IL | ||||
Innstranda | -:- | Hønefoss | ||||
Skjervøy | -:- | Sprint/Jeløy | ||||
6:00 PM | ||||||
Fløya | -:- | Fyllingsdalen | ||||
Sun 10/6/242:00 PM | ||||||
Mjølner | -:- | Ulfstind | ||||
3:00 PM | ||||||
Bodø/Glimt II | -:- | HamKam II | ||||
Mon 10/7/246:00 PM | ||||||
Kongsvinger II | -:- | Elverum |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/20/2412:00 AM | ||||||
Elverum | -:- | Hønefoss | ||||
HamKam II | -:- | Fredrikstad II | ||||
Harstad IL | -:- | Innstranda | ||||
1:00 PM | ||||||
Fyllingsdalen | -:- | Bodø/Glimt II | ||||
Mjølner | -:- | Skjervøy | ||||
Sprint/Jeløy | -:- | Kongsvinger II | ||||
Ulfstind | -:- | Fløya |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/27/2412:00 PM | ||||||
Fløya | -:- | Mjølner | ||||
Fredrikstad II | -:- | Elverum | ||||
Bodø/Glimt II | -:- | Harstad IL | ||||
Hønefoss | -:- | HamKam II | ||||
Innstranda | -:- | Sprint/Jeløy | ||||
Kongsvinger II | -:- | Fyllingsdalen | ||||
Skjervøy | -:- | Ulfstind |