Serie D - Girone B
Italy
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 523
- Foreigners: 49 Players 9.4%
- ø-Market value: €51k
- ø-Age: 23.6
- Most valuable player: Alberto Paloschi €250k
Complete Serie D - Girone B schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 9/10/233:00 PM | ||||||
(2.) Arconatese | 3:2 | Club Milano (15.) | ||||
(3.) Caravaggio | 3:2 | Crema (14.) | ||||
(18.) Casatese | 1:2 | Ponte S. Pietro (5.) | ||||
(6.) Caratese | 2:1 | Caldiero (16.) | ||||
(12.) Real Calepina | 1:1 | Castellanzese (11.) | ||||
(19.) Tritium | 0:1 | Legnano (7.) | ||||
(9.) Varesina | 2:2 | FC Clivense SM (10.) | ||||
(20.) Villa Valle | 0:1 | Brusaporto (8.) | ||||
(13.) Virtus Bergamo | 2:3 | Piacenza (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Desenzano | 2:1 | Pro Palazzolo (17.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/16/233:00 PM | ||||||
(11.) Caldiero | 1:0 | Casatese (17.) | ||||
(18.) Pro Palazzolo | 0:1 | Arconatese (3.) | ||||
Sun 9/17/233:00 PM | ||||||
(6.) Brusaporto | 2:2 | Real Calepina (12.) | ||||
(15.) Club Milano | 0:0 | Caravaggio (8.) | ||||
(16.) Castellanzese | 1:3 | Varesina (5.) | ||||
(9.) Crema | 2:0 | Tritium (19.) | ||||
(13.) FC Clivense SM | 1:2 | Desenzano (2.) | ||||
(4.) Legnano | 1:0 | Caratese (10.) | ||||
(1.) Piacenza | 2:0 | Villa Valle (20.) | ||||
(7.) Ponte S. Pietro | 1:1 | Virtus Bergamo (14.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 9/20/233:00 PM | ||||||
(5.) Desenzano | 2:3 | Crema (3.) | ||||
(12.) Caravaggio | 2:3 | Caldiero (7.) | ||||
(18.) Casatese | 1:1 | Brusaporto (8.) | ||||
(15.) Pro Palazzolo | 1:0 | Club Milano (19.) | ||||
(17.) Real Calepina | 1:2 | FC Clivense SM (10.) | ||||
(16.) Tritium | 3:2 | Ponte S. Pietro (13.) | ||||
(14.) Villa Valle | 4:2 | Varesina (9.) | ||||
(11.) Virtus Bergamo | 2:1 | Castellanzese (20.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) Caratese | 2:0 | Piacenza (6.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(1.) Arconatese | 0:0 | Legnano (2.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 9/24/233:00 PM | ||||||
(3.) Brusaporto | 1:0 | Virtus Bergamo (14.) | ||||
(2.) Caldiero | 2:0 | Tritium (17.) | ||||
(18.) Club Milano | 1:1 | Desenzano (7.) | ||||
(19.) Castellanzese | 0:0 | Villa Valle (15.) | ||||
(10.) Crema | 0:2 | Arconatese (1.) | ||||
(8.) Legnano | 1:8 | Caravaggio (4.) | ||||
(16.) FC Clivense SM | 1:4 | Pro Palazzolo (9.) | ||||
(11.) Piacenza | 1:3 | Casatese (13.) | ||||
(12.) Ponte S. Pietro | 1:1 | Caratese (6.) | ||||
(5.) Varesina | 5:0 | Real Calepina (20.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/30/233:00 PM | ||||||
(18.) Club Milano | 0:0 | Crema (11.) | ||||
(10.) Desenzano | 0:1 | Caldiero (2.) | ||||
(9.) Pro Palazzolo | 0:0 | Legnano (7.) | ||||
Sun 10/1/233:00 PM | ||||||
(1.) Arconatese | 2:1 | Ponte S. Pietro (12.) | ||||
(8.) Caravaggio | 1:4 | Piacenza (5.) | ||||
(16.) Casatese | 2:3 | Varesina (4.) | ||||
(6.) Caratese | 2:2 | Castellanzese (19.) | ||||
(20.) Tritium | 2:4 | Brusaporto (3.) | ||||
(13.) Villa Valle | 1:1 | FC Clivense SM (14.) | ||||
(17.) Virtus Bergamo | 1:2 | Real Calepina (15.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 10/4/233:00 PM | ||||||
(5.) Brusaporto | 2:2 | Caratese (8.) | ||||
(3.) Caldiero | 0:0 | Arconatese (1.) | ||||
(19.) Castellanzese | 0:1 | Casatese (12.) | ||||
(13.) Crema | 1:3 | Pro Palazzolo (6.) | ||||
(11.) Legnano | 0:1 | Desenzano (7.) | ||||
(15.) FC Clivense SM | 1:1 | Club Milano (17.) | ||||
(4.) Piacenza | 2:0 | Tritium (20.) | ||||
(14.) Ponte S. Pietro | 1:1 | Caravaggio (9.) | ||||
(10.) Real Calepina | 1:0 | Villa Valle (16.) | ||||
(2.) Varesina | 2:0 | Virtus Bergamo (18.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/8/232:45 PM | ||||||
(1.) Arconatese | 3:1 | Brusaporto (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(20.) Club Milano | 1:2 | Caldiero (2.) | ||||
(7.) Desenzano | 1:1 | Piacenza (5.) | ||||
(12.) Caravaggio | 0:1 | Castellanzese (16.) | ||||
(8.) Casatese | 4:2 | Villa Valle (19.) | ||||
(10.) Crema | 3:2 | Legnano (13.) | ||||
(9.) Caratese | 2:2 | Real Calepina (11.) | ||||
(4.) Pro Palazzolo | 3:2 | Ponte S. Pietro (15.) | ||||
(18.) Tritium | 2:1 | Varesina (3.) | ||||
(14.) Virtus Bergamo | 2:1 | FC Clivense SM (17.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/15/233:00 PM | ||||||
(5.) Brusaporto | 3:1 | Caravaggio (13.) | ||||
(2.) Caldiero | 0:0 | Pro Palazzolo (6.) | ||||
(16.) Castellanzese | 1:1 | Tritium (18.) | ||||
(17.) FC Clivense SM | 1:1 | Crema (9.) | ||||
(14.) Legnano | 0:1 | Club Milano (15.) | ||||
(4.) Piacenza | 2:0 | Arconatese (1.) | ||||
(19.) Ponte S. Pietro | 0:2 | Desenzano (7.) | ||||
(12.) Real Calepina | 1:2 | Casatese (8.) | ||||
(3.) Varesina | 4:0 | Caratese (10.) | ||||
(20.) Villa Valle | 1:2 | Virtus Bergamo (11.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/22/232:45 PM | ||||||
(2.) Arconatese | 3:2 | Varesina (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) Club Milano | 2:1 | Piacenza (5.) | ||||
(7.) Desenzano | 1:1 | Castellanzese (16.) | ||||
(11.) Caravaggio | 3:2 | Real Calepina (14.) | ||||
(6.) Casatese | 2:1 | FC Clivense SM (19.) | ||||
(10.) Crema | 0:0 | Ponte S. Pietro (18.) | ||||
(9.) Caratese | 1:0 | Virtus Bergamo (13.) | ||||
(17.) Legnano | 2:4 | Caldiero (1.) | ||||
(8.) Pro Palazzolo | 0:2 | Brusaporto (3.) | ||||
(20.) Tritium | 0:2 | Villa Valle (15.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/28/232:30 PM | ||||||
(11.) Virtus Bergamo | 2:0 | Casatese (7.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Caldiero | 1:0 | Crema (13.) | ||||
(16.) Real Calepina | 1:1 | Tritium (18.) | ||||
Sun 10/29/232:30 PM | ||||||
(2.) Brusaporto | 2:1 | Desenzano (8.) | ||||
(14.) Castellanzese | 1:0 | Arconatese (3.) | ||||
(15.) FC Clivense SM | 4:1 | Legnano (19.) | ||||
(6.) Piacenza | 0:1 | Pro Palazzolo (5.) | ||||
(20.) Ponte S. Pietro | 0:3 | Club Milano (10.) | ||||
(4.) Varesina | 1:1 | Caravaggio (12.) | ||||
(17.) Villa Valle | 1:1 | Caratese (9.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 11/1/232:30 PM | ||||||
(3.) Arconatese | 2:1 | Villa Valle (18.) | ||||
(2.) Caldiero | 0:0 | Ponte S. Pietro (20.) | ||||
(13.) Club Milano | 0:1 | Castellanzese (11.) | ||||
(9.) Desenzano | 1:1 | Real Calepina (15.) | ||||
(12.) Caravaggio | 1:1 | Virtus Bergamo (10.) | ||||
(14.) Crema | 0:2 | Brusaporto (1.) | ||||
(16.) Legnano | 1:0 | Piacenza (8.) | ||||
(5.) Pro Palazzolo | 1:1 | Varesina (4.) | ||||
(19.) Tritium | 1:1 | Casatese (6.) | ||||
Thu 11/2/232:30 PM | ||||||
(7.) Caratese | 3:0 | FC Clivense SM (17.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 11/5/232:30 PM | ||||||
(2.) Brusaporto | 0:1 | Club Milano (10.) | ||||
(6.) Casatese | 1:1 | Caratese (7.) | ||||
(12.) Castellanzese | 0:1 | Pro Palazzolo (5.) | ||||
(15.) FC Clivense SM | 2:1 | Caldiero (3.) | ||||
(8.) Piacenza | 1:1 | Crema (16.) | ||||
(20.) Ponte S. Pietro | 0:2 | Legnano (13.) | ||||
(18.) Real Calepina | 1:2 | Arconatese (1.) | ||||
(4.) Varesina | 3:2 | Desenzano (11.) | ||||
(17.) Villa Valle | 1:0 | Caravaggio (14.) | ||||
(9.) Virtus Bergamo | 3:0 | Tritium (19.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 11/12/232:30 PM | ||||||
(1.) Arconatese | 3:2 | Casatese (8.) | ||||
(2.) Caldiero | 2:1 | Brusaporto (4.) | ||||
(10.) Club Milano | 1:1 | Real Calepina (18.) | ||||
(11.) Desenzano | 1:1 | Virtus Bergamo (7.) | ||||
(13.) Caravaggio | 3:0 | Caratese (9.) | ||||
(17.) Crema | 0:1 | Varesina (3.) | ||||
(12.) Legnano | 2:1 | Castellanzese (14.) | ||||
(5.) Pro Palazzolo | 0:0 | Villa Valle (16.) | ||||
(20.) Ponte S. Pietro | 0:1 | Piacenza (6.) | ||||
(19.) Tritium | 1:1 | FC Clivense SM (15.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 11/19/232:30 PM | ||||||
(3.) Brusaporto | 2:0 | Legnano (14.) | ||||
(10.) Casatese | 3:4 | Caravaggio (7.) | ||||
(16.) Castellanzese | 0:0 | Crema (17.) | ||||
(13.) FC Clivense SM | 2:1 | Ponte S. Pietro (20.) | ||||
(8.) Caratese | 1:1 | Tritium (19.) | ||||
(5.) Piacenza | 2:1 | Caldiero (4.) | ||||
(18.) Real Calepina | 0:0 | Pro Palazzolo (6.) | ||||
(2.) Varesina | 3:2 | Club Milano (11.) | ||||
(15.) Villa Valle | 1:0 | Desenzano (12.) | ||||
(9.) Virtus Bergamo | 0:1 | Arconatese (1.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 11/26/232:30 PM | ||||||
(1.) Arconatese | 1:2 | Tritium (19.) | ||||
(2.) Caldiero | 1:0 | Varesina (3.) | ||||
(15.) Club Milano | 2:3 | Virtus Bergamo (7.) | ||||
(12.) Desenzano | 0:0 | Caratese (9.) | ||||
(8.) Caravaggio | 0:0 | FC Clivense SM (14.) | ||||
(18.) Crema | 0:2 | Villa Valle (11.) | ||||
(16.) Legnano | 1:2 | Real Calepina (17.) | ||||
(6.) Pro Palazzolo | 0:0 | Casatese (10.) | ||||
(5.) Piacenza | 6:1 | Brusaporto (4.) | ||||
(20.) Ponte S. Pietro | 0:1 | Castellanzese (13.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 12/3/232:30 PM | ||||||
(6.) Brusaporto | 1:2 | Ponte S. Pietro (20.) | ||||
(12.) Casatese | 0:1 | Desenzano (10.) | ||||
(13.) Castellanzese | 2:2 | Caldiero (2.) | ||||
(14.) FC Clivense SM | 1:1 | Piacenza (4.) | ||||
(11.) Caratese | 0:1 | Arconatese (1.) | ||||
(15.) Real Calepina | 1:0 | Crema (18.) | ||||
(19.) Tritium | 0:1 | Caravaggio (7.) | ||||
(3.) Varesina | 3:0 | Legnano (17.) | ||||
(8.) Villa Valle | 2:0 | Club Milano (16.) | ||||
(9.) Virtus Bergamo | 1:2 | Pro Palazzolo (5.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 12/10/232:30 PM | ||||||
(1.) Arconatese | 3:0 | Caravaggio (9.) | ||||
(6.) Brusaporto | 4:0 | FC Clivense SM (15.) | ||||
(3.) Caldiero | 0:0 | Real Calepina (13.) | ||||
(16.) Club Milano | 1:3 | Casatese (10.) | ||||
(11.) Desenzano | 1:1 | Tritium (18.) | ||||
(19.) Crema | 1:3 | Virtus Bergamo (8.) | ||||
(17.) Legnano | 0:1 | Villa Valle (7.) | ||||
(5.) Pro Palazzolo | 2:0 | Caratese (12.) | ||||
(4.) Piacenza | 1:0 | Castellanzese (14.) | ||||
(20.) Ponte S. Pietro | 4:5 | Varesina (2.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/16/232:30 PM | ||||||
(1.) Arconatese | 1:3 | Desenzano (8.) | ||||
(10.) Casatese | 1:1 | Legnano (17.) | ||||
(13.) Caratese | 0:0 | Crema (18.) | ||||
(15.) Real Calepina | 0:1 | Piacenza (4.) | ||||
(9.) Virtus Bergamo | 1:2 | Caldiero (3.) | ||||
Sun 12/17/232:30 PM | ||||||
(11.) Caravaggio | 0:3 | Pro Palazzolo (5.) | ||||
(16.) Castellanzese | 0:1 | FC Clivense SM (12.) | ||||
(19.) Tritium | 0:1 | Club Milano (14.) | ||||
(2.) Varesina | 4:0 | Brusaporto (6.) | ||||
(7.) Villa Valle | 0:0 | Ponte S. Pietro (20.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 12/20/232:30 PM | ||||||
(6.) Brusaporto | 2:0 | Castellanzese (17.) | ||||
(2.) Caldiero | 1:0 | Villa Valle (9.) | ||||
(12.) Club Milano | 4:3 | Caratese (15.) | ||||
(8.) Desenzano | 0:0 | Caravaggio (10.) | ||||
(19.) Crema | 0:3 | Casatese (7.) | ||||
(14.) FC Clivense SM | 1:3 | Arconatese (1.) | ||||
(16.) Legnano | 2:0 | Virtus Bergamo (11.) | ||||
(5.) Pro Palazzolo | 0:0 | Tritium (18.) | ||||
(4.) Piacenza | 1:1 | Varesina (3.) | ||||
(20.) Ponte S. Pietro | 0:1 | Real Calepina (13.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 1/7/2412:00 AM | ||||||
(19.) Crema | 0:2 | Caravaggio (10.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(11.) Club Milano | 2:0 | Arconatese (2.) | ||||
(5.) Pro Palazzolo | 0:1 | Desenzano (9.) | ||||
(20.) Ponte S. Pietro | 0:2 | Casatese (7.) | ||||
(1.) Caldiero | 2:0 | Caratese (16.) | ||||
(15.) Castellanzese | 2:1 | Real Calepina (13.) | ||||
(17.) Legnano | 1:2 | Tritium (18.) | ||||
(14.) FC Clivense SM | 1:1 | Varesina (3.) | ||||
(6.) Brusaporto | 0:4 | Villa Valle (8.) | ||||
(4.) Piacenza | 6:1 | Virtus Bergamo (12.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/13/242:30 PM | ||||||
(8.) Casatese | 1:1 | Caldiero (1.) | ||||
(2.) Varesina | 2:0 | Castellanzese (16.) | ||||
(18.) Tritium | 0:0 | Crema (19.) | ||||
(7.) Desenzano | 1:0 | FC Clivense SM (15.) | ||||
(13.) Caratese | 2:1 | Legnano (17.) | ||||
(3.) Arconatese | 0:2 | Pro Palazzolo (5.) | ||||
(10.) Villa Valle | 1:2 | Piacenza (4.) | ||||
Sun 1/14/242:30 PM | ||||||
(14.) Real Calepina | 1:1 | Brusaporto (6.) | ||||
(9.) Caravaggio | 2:0 | Club Milano (12.) | ||||
(11.) Virtus Bergamo | 2:0 | Ponte S. Pietro (20.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 1/17/242:30 PM | ||||||
(16.) Legnano | 1:0 | Arconatese (4.) | ||||
(19.) Crema | 0:2 | Desenzano (6.) | ||||
(1.) Caldiero | 3:0 | Caravaggio (10.) | ||||
(7.) Brusaporto | 1:1 | Casatese (9.) | ||||
(11.) Club Milano | 2:1 | Pro Palazzolo (5.) | ||||
(17.) FC Clivense SM | 0:3 | Real Calepina (12.) | ||||
(20.) Ponte S. Pietro | 2:0 | Tritium (18.) | ||||
(2.) Varesina | 0:2 | Villa Valle (8.) | ||||
(14.) Castellanzese | 2:0 | Virtus Bergamo (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) Piacenza | 2:2 | Caratese (15.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 1/21/242:30 PM | ||||||
(13.) Virtus Bergamo | 1:3 | Brusaporto (6.) | ||||
(18.) Tritium | 0:2 | Caldiero (1.) | ||||
(7.) Desenzano | 1:1 | Club Milano (11.) | ||||
(8.) Villa Valle | 3:2 | Castellanzese (15.) | ||||
(4.) Arconatese | 3:0 | Crema (20.) | ||||
(5.) Pro Palazzolo | 1:0 | FC Clivense SM (17.) | ||||
(10.) Caravaggio | 0:0 | Legnano (16.) | ||||
(9.) Casatese | 1:4 | Piacenza (3.) | ||||
(14.) Caratese | 2:2 | Ponte S. Pietro (19.) | ||||
(12.) Real Calepina | 0:3 | Varesina (2.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/27/242:30 PM | ||||||
(19.) Crema | 1:1 | Club Milano (11.) | ||||
(1.) Caldiero | 2:0 | Desenzano (7.) | ||||
(2.) Varesina | 4:1 | Casatese (9.) | ||||
(17.) Legnano | 0:1 | Pro Palazzolo (5.) | ||||
(15.) FC Clivense SM | 2:0 | Villa Valle (8.) | ||||
Sun 1/28/242:30 PM | ||||||
(20.) Ponte S. Pietro | 0:4 | Arconatese (4.) | ||||
(3.) Piacenza | 2:0 | Caravaggio (10.) | ||||
(16.) Castellanzese | 1:2 | Caratese (13.) | ||||
(6.) Brusaporto | 0:1 | Tritium (18.) | ||||
(14.) Real Calepina | 1:2 | Virtus Bergamo (12.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 1/31/242:30 PM | ||||||
(13.) Caratese | 1:1 | Brusaporto (7.) | ||||
(2.) Arconatese | 3:0 | Caldiero (1.) | ||||
(10.) Casatese | 0:0 | Castellanzese (16.) | ||||
(5.) Pro Palazzolo | 1:0 | Crema (19.) | ||||
(11.) Club Milano | 0:1 | FC Clivense SM (14.) | ||||
(6.) Desenzano | 1:0 | Legnano (18.) | ||||
(17.) Tritium | 3:1 | Piacenza (4.) | ||||
(9.) Caravaggio | 1:0 | Ponte S. Pietro (20.) | ||||
(8.) Villa Valle | 2:0 | Real Calepina (15.) | ||||
(12.) Virtus Bergamo | 2:2 | Varesina (3.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 2/4/242:30 PM | ||||||
(7.) Brusaporto | 1:2 | Arconatese (1.) | ||||
(3.) Caldiero | 0:1 | Club Milano (11.) | ||||
(5.) Piacenza | 0:3 | Desenzano (6.) | ||||
(15.) Castellanzese | 1:1 | Caravaggio (10.) | ||||
(8.) Villa Valle | 0:1 | Casatese (9.) | ||||
(18.) Legnano | 0:2 | Crema (19.) | ||||
(16.) Real Calepina | 0:1 | Caratese (13.) | ||||
(20.) Ponte S. Pietro | 1:2 | Pro Palazzolo (4.) | ||||
(2.) Varesina | 1:0 | Tritium (17.) | ||||
(14.) FC Clivense SM | 0:2 | Virtus Bergamo (12.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 2/18/242:30 PM | ||||||
(5.) Pro Palazzolo | 1:1 | Caldiero (2.) | ||||
(17.) Tritium | 1:1 | Castellanzese (15.) | ||||
(19.) Crema | 0:1 | FC Clivense SM (14.) | ||||
(11.) Club Milano | 0:0 | Legnano (18.) | ||||
(6.) Desenzano | 0:0 | Ponte S. Pietro (20.) | ||||
(10.) Caratese | 2:0 | Varesina (3.) | ||||
(13.) Virtus Bergamo | 1:2 | Villa Valle (8.) | ||||
Mon 2/19/242:30 PM | ||||||
(12.) Caravaggio | 0:2 | Brusaporto (7.) | ||||
Wed 2/21/242:30 PM | ||||||
(9.) Casatese | 4:2 | Real Calepina (16.) | ||||
Wed 2/28/242:30 PM | ||||||
(1.) Arconatese | 1:2 | Piacenza (4.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/24/242:30 PM | ||||||
(2.) Varesina | 2:1 | Arconatese (4.) | ||||
Sun 2/25/242:30 PM | ||||||
(1.) Caldiero | 3:2 | Legnano (18.) | ||||
(7.) Brusaporto | 4:1 | Pro Palazzolo (5.) | ||||
(8.) Villa Valle | 2:0 | Tritium (17.) | ||||
(3.) Piacenza | 2:0 | Club Milano (12.) | ||||
(15.) Castellanzese | 0:3 | Desenzano (6.) | ||||
(16.) Real Calepina | 0:0 | Caravaggio (11.) | ||||
(14.) FC Clivense SM | 0:0 | Casatese (9.) | ||||
(20.) Ponte S. Pietro | 0:0 | Crema (19.) | ||||
(13.) Virtus Bergamo | 0:1 | Caratese (10.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 3/3/242:30 PM | ||||||
(6.) Desenzano | 2:2 | Brusaporto (7.) | ||||
(19.) Crema | 1:0 | Caldiero (2.) | ||||
(4.) Arconatese | 1:2 | Castellanzese (16.) | ||||
(18.) Legnano | 1:2 | FC Clivense SM (13.) | ||||
(5.) Pro Palazzolo | 0:0 | Piacenza (3.) | ||||
(11.) Club Milano | 3:0 | Ponte S. Pietro (20.) | ||||
(17.) Tritium | 0:3 | Real Calepina (15.) | ||||
(12.) Caravaggio | 0:2 | Varesina (1.) | ||||
(10.) Caratese | 2:2 | Villa Valle (8.) | ||||
(9.) Casatese | 2:2 | Virtus Bergamo (14.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 3/10/242:30 PM | ||||||
(8.) Villa Valle | 0:1 | Arconatese (4.) | ||||
(20.) Ponte S. Pietro | 0:1 | Caldiero (1.) | ||||
(15.) Castellanzese | 2:1 | Club Milano (11.) | ||||
(16.) Real Calepina | 0:1 | Desenzano (6.) | ||||
(7.) Brusaporto | 1:2 | Crema (17.) | ||||
(13.) FC Clivense SM | 1:1 | Caratese (10.) | ||||
(3.) Piacenza | 2:1 | Legnano (19.) | ||||
(9.) Casatese | 2:0 | Tritium (18.) | ||||
Wed 3/20/242:30 PM | ||||||
(12.) Virtus Bergamo | 1:0 | Caravaggio (14.) | ||||
Wed 4/3/242:30 PM | ||||||
(2.) Varesina | 0:3 | Pro Palazzolo (5.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/16/242:30 PM | ||||||
(5.) Arconatese | 0:1 | Real Calepina (15.) | ||||
Sun 3/17/242:30 PM | ||||||
(14.) Club Milano | 0:1 | Brusaporto (7.) | ||||
(9.) Caratese | 3:1 | Casatese (10.) | ||||
(4.) Pro Palazzolo | 1:0 | Castellanzese (16.) | ||||
(2.) Caldiero | 0:1 | FC Clivense SM (12.) | ||||
(18.) Crema | 0:1 | Piacenza (1.) | ||||
(17.) Legnano | 1:0 | Ponte S. Pietro (20.) | ||||
(6.) Desenzano | 2:0 | Varesina (3.) | ||||
(13.) Caravaggio | 2:1 | Villa Valle (8.) | ||||
(19.) Tritium | 0:2 | Virtus Bergamo (11.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/23/243:00 PM | ||||||
(15.) Real Calepina | 2:1 | Club Milano (14.) | ||||
Sun 3/24/242:30 PM | ||||||
(10.) Casatese | 1:1 | Arconatese (5.) | ||||
(7.) Brusaporto | 1:1 | Caldiero (4.) | ||||
(12.) Virtus Bergamo | 0:2 | Desenzano (6.) | ||||
(8.) Caratese | 2:1 | Caravaggio (13.) | ||||
(2.) Varesina | 2:0 | Crema (18.) | ||||
(16.) Castellanzese | 0:0 | Legnano (17.) | ||||
(9.) Villa Valle | 1:3 | Pro Palazzolo (3.) | ||||
(1.) Piacenza | 4:0 | Ponte S. Pietro (20.) | ||||
(11.) FC Clivense SM | 1:0 | Tritium (19.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 3/28/242:30 PM | ||||||
(17.) Legnano | 1:0 | Brusaporto (7.) | ||||
(14.) Caravaggio | 1:1 | Casatese (10.) | ||||
(19.) Crema | 0:2 | Castellanzese (15.) | ||||
(20.) Ponte S. Pietro | 1:0 | FC Clivense SM (12.) | ||||
(18.) Tritium | 0:0 | Caratese (8.) | ||||
(3.) Caldiero | 2:1 | Piacenza (1.) | ||||
(13.) Club Milano | 2:1 | Varesina (4.) | ||||
(5.) Desenzano | 2:1 | Villa Valle (9.) | ||||
(6.) Arconatese | 1:3 | Virtus Bergamo (11.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(2.) Pro Palazzolo | 1:0 | Real Calepina (16.) |
34.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/7/243:00 PM | ||||||
(18.) Tritium | 0:1 | Arconatese (6.) | ||||
(5.) Varesina | 0:2 | Caldiero (2.) | ||||
(12.) Virtus Bergamo | 2:2 | Club Milano (13.) | ||||
(10.) Caratese | 0:2 | Desenzano (4.) | ||||
(11.) FC Clivense SM | 1:0 | Caravaggio (14.) | ||||
(8.) Villa Valle | 4:2 | Crema (19.) | ||||
(15.) Real Calepina | 0:0 | Legnano (17.) | ||||
(9.) Casatese | 2:1 | Pro Palazzolo (3.) | ||||
(7.) Brusaporto | 0:2 | Piacenza (1.) | ||||
(16.) Castellanzese | 2:5 | Ponte S. Pietro (20.) |
35.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/14/243:00 PM | ||||||
(20.) Ponte S. Pietro | 0:1 | Brusaporto (7.) | ||||
(4.) Desenzano | 2:0 | Casatese (10.) | ||||
(1.) Caldiero | 2:1 | Castellanzese (16.) | ||||
(2.) Piacenza | 0:0 | FC Clivense SM (11.) | ||||
(6.) Arconatese | 1:1 | Caratese (9.) | ||||
(19.) Crema | 0:1 | Real Calepina (15.) | ||||
(14.) Caravaggio | 3:2 | Tritium (18.) | ||||
(17.) Legnano | 1:1 | Varesina (5.) | ||||
(13.) Club Milano | 0:0 | Villa Valle (8.) | ||||
(3.) Pro Palazzolo | 2:0 | Virtus Bergamo (12.) |
36.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/21/243:00 PM | ||||||
(14.) Caravaggio | 0:2 | Arconatese (6.) | ||||
(11.) FC Clivense SM | 2:0 | Brusaporto (7.) | ||||
(15.) Real Calepina | 0:1 | Caldiero (1.) | ||||
(8.) Casatese | 2:1 | Club Milano (13.) | ||||
(19.) Tritium | 0:2 | Desenzano (3.) | ||||
(12.) Virtus Bergamo | 0:1 | Crema (18.) | ||||
(9.) Villa Valle | 1:1 | Legnano (17.) | ||||
(10.) Caratese | 1:1 | Pro Palazzolo (4.) | ||||
(16.) Castellanzese | 0:3 | Piacenza (2.) | ||||
(5.) Varesina | 2:1 | Ponte S. Pietro (20.) |
37.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/28/243:00 PM | ||||||
(4.) Desenzano | 1:1 | Arconatese (6.) | ||||
(3.) Pro Palazzolo | 1:0 | Caravaggio (14.) | ||||
(16.) Legnano | 3:1 | Casatese (10.) | ||||
(9.) FC Clivense SM | 2:1 | Castellanzese (17.) | ||||
(18.) Crema | 1:0 | Caratese (11.) | ||||
(2.) Piacenza | 3:0 | Real Calepina (15.) | ||||
(13.) Club Milano | 1:1 | Tritium (19.) | ||||
(8.) Brusaporto | 1:2 | Varesina (5.) | ||||
(20.) Ponte S. Pietro | 2:3 | Villa Valle (7.) | ||||
(1.) Caldiero | 3:2 | Virtus Bergamo (12.) |
38.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/5/243:00 PM | ||||||
(17.) Castellanzese | 3:3 | Brusaporto (7.) | ||||
(8.) Villa Valle | 2:4 | Caldiero (1.) | ||||
(11.) Caratese | 0:0 | Club Milano (13.) | ||||
(12.) Caravaggio | 2:1 | Desenzano (4.) | ||||
(10.) Casatese | 0:1 | Crema (18.) | ||||
(5.) Varesina | 2:2 | Piacenza (2.) | ||||
(6.) Arconatese | 4:0 | FC Clivense SM (9.) | ||||
(14.) Virtus Bergamo | 1:3 | Legnano (16.) | ||||
(19.) Tritium | 2:4 | Pro Palazzolo (3.) | ||||
(15.) Real Calepina | 3:0 | Ponte S. Pietro (20.) |